OKRESNÍ PŘEBOR - 11. kolo - Jedomělice 3:1 Olovnice

Sportovní veřejností vnímaný "ZÁPAS PODZIMU" JEDO vs. OLO dostal výrazné trhliny před výkopem, když se k silnému větru přidal i déšť, což ovlivnilo nejen aktéry na hřišti, ale i v hledišti, kam si našlo cestu jen 98 diváků! Oběma týmům chyběly brankářské jedničky, domácí místo pracovně vytíženého Josefa Pospíšila nasadili mezi tři tyče Daniela Borského, za nás místo zraněného Jaroslava Prosického naskočil znovu David Vedral. Hned ve 3. min jsme nezachytili náběh domácího kapitána Roberta Nedvěda, který hlavou dorazil do sítě svou vlastní střelu - 1:0. V 6. min pálil vysoko nad Frič, v min 11. pro změnu Pergler do boční sítě, avšak byly to jediné dva světlé momenty z první třicetiminutovky, ve které domácí utkání rozhodli. Radošinský v 7. min sice mířil jen doprostřed brány, o sedm minut později však chybujeme při rozehrávce a naši fatální hrubku gólem do prázdné brány nekompromisně trestá nejlepší střelec OP Bohumil Mrština - 2:0. Jedomělice jsou na koni, ve 23. min pálí Zahradník, po něm Rezek a následuje sražený trestný kop v podání Mrštiny. Ve 29. min znovu špatná rozehrávka a Mrština pohodlně navyšuje skóre - 3:0. Až od 33. min, kdy je poměr rohových kopů 7-0, konečně začínáme hrát. Putzovy tři trestňáky kýžené snížení nepřinesly, naopak Mrštinovi jsme nabídli další šanci k ataku hattricku, jemuž stopku vystavil až Vedral. Ve 37. min konečně akce - myšlenka - gól, v hlavní roli Matěj Vorlíček - Petr Putz - Marek Mucha, jehož branka ovšem pro ofsajdové postavení neplatila, a tak stále platilo 3:0. 43. min a ono to jde hrát svůj fotbal i na malém hřišti, dlouhý balón od stopera Nídra, trknutí hlavou od Vorlíčka k vysunutému Ocáskovi, ten nohou přiťuknul Muchovi, který pálil jen do prostoru, kde se nacházel Borský, ale proč hrajeme až za tohoto stavu? Do druhého poločasu jsme udělali jednu změnu v sestavě, když Patrika Ševčíka nahradil Ondřej Hajný, který se postavil vedle Marka Muchy na hrot. V 50. min opět souboj Mrština vs. Vedral, který ani tentokrát nedovolil domácímu kanonýrovi zaznamenat hattrick. Následuje rohový kop, po němž nás na brankové čáře zachraňuje Jan Pergler, aby o dvě minuty nato postupoval sám na kasu Mucha, který trefuje Borského, od něhož míč míří za postranní čáru a rozehráváme první roh zápasu! V 54. min hlavičkuje po standardce těsně nad Bakos, v min 68. posílá rovněž nad přímý volný kop Radošinský a my vyměňujeme Dominika Cvrčka za Čermáka, jehož ostré centry levačkou do vápna dělají domácím velké starosti. Snížení stále nepřichází, a to ani po dvou po sobě jdoucích rohových kopech na přelomu 71. a 72. min. V 78. min Putz pálí levačkou vedle, v 82. min Vorlíčka zrazuje koncovka po dalším skvělém centru v podání Čermáka. Pět minut před koncem se do hry zapojuje i Ondřej Novák a v 88. min je to právě on, kdo stojí na začátku akce, kdy se míč po trase Novák - Mucha - Hajný dostane až k Putzovi, který konečně prostřeluje Borského - 3:1. Nastavení už další změnu skóre nepřineslo, a tak Jedomělice jdou zaslouženě do čela tabulky. Gratulujeme!

V dnešním utkání jsme propadli ve všech činnostech hry a domácím jsme doslova darovali tři body svými fatálními hrubými chybami při rozehrávce. Nevídaná je rovněž statistika poměru zahrávaných rohových kopů 16-3! Příští víkend máme VOLNO (Vinařice OP odhlásily), a tak další utkání sehrajeme až v neděli 29. října od 14:30, kdy k nám přijedou SK KROČEHLAVY. Přijďte fandit!

Sokol Jedomělice - Sokol Olovnice 3:1 (3:0)

3. R. Nedvěd - 1:0

14. B. Mrština - 2:0

29. B. Mrština - 3:0

88. P. Putz - 3:1