OKRESNÍ PŘEBOR - 13. kolo - Olovnice 4:3 np Kročehlavy

Den po státním svátku přijely do Olovnice mladé pušky z Kročehlav. Oba týmy řešily otázku, koho postavit mezi tři tyče. V našich barvách při zranění jedničky Jaroslava Prosického a dovolenkující dvojky Davida Vedrala (Egypt) dostal příležitost Patrik Ševčík (naposledy chytal 19.5.2019 doma proti Pozdni B), hosté vsadili na Davida Fajfrlíka, přičemž jejich druhý brankář "tělocvikář" Robert "Bax" Pečonka dostal šanci operovat na hrotu. K prvnímu ohrožení branky hostů došlo ve 3. min, když Frič "vytloukl bloky" a následně narýsoval parádní příhrávku na Muchu, kterému na poslední chvíli ukopl merunu Madej. Ve 14. min Frič s Muchou hezky zakombinovali, Perglerovi chyběl kousek, aby se prodral k zakončení a dvě minuty nato tentýž hráč pálil pro změnu nad. V 18. min Vymětalík přihrál Putzovi, ten zvednul hlavu a nádherným míčem za obranu vyzval ke skórování Muchu, který špičkou kopačky překonal vybíhajícího Fajfrlíka - 1:0. Až ve 20. min poprvé vystřelili hosté, když jejich nejlepší střelec Zdeněk Matějka pálil vysoko nad. Ve 28. min dobře zareagoval Jan Pergler, když za cenu žluté karty přerušil u lajny takřka jistě se rodící brankovou příležitost Kročehlav po rychlém protiútoku. Hosté přidali na pohybu a ve 35. min se dočkali vyrovnání z pokutového kopu po faulu Ocáska na Kuchaře. Penaltu proměnil Filip Madej - 1:1. 38. min nabídla nejhezčí akci zápasu, Putz si při autovém vhazování narazil míč s Fričem, následně náš špílmachr přihrál Vorlíčkovi, který setřásl svého soka na zádech, a poté nekompromisně vyhnal pavouky ze šibenice - 2:1. Hosté znovu mohli srovnat, ve 43. min nás hned dvakrát podržel Patrik Ševčík, nejprve u tyče vyrazil do strany pokus Zikána, aby o pár vteřin později vytěsnil i jedovku Krause a při dorážce Pečonky mu pomohl skluzující kapitán Ocásek. Zápas jsme mohli zlomit na svou stranu v nastavení prvního dějství, tak jako letos doma téměř pokaždé, jenže tentokrát pobídku Putze Mucha při svém sólu z poloviny hřiště nezužitkoval, když mu v koncovce nevyšel krok a Fajfrlík si připsal nakonec jednoduchý zákrok. Do druhé půle místo Ondřejů Hajného a Nováka naskočili Dominik Cvrček a Josef Vavrinec. Tento taktický záměr ovšem nepřinesl kýžený efekt, byť šancí na to navýšit skóre bylo i po obrátce dost. Ve 48. min bodlem vyzkoušel Fajfrlíkovu pozornost Frič. Hosté to zkoušeli kombinačně, Matějka přihrál Pečonkovi, který však mířil jen do ochranné sítě za bránou a přestáli jsme i závar z 55. minuty po trestňáku v podání Šulíka. Následovaly tři trestné kopy Petra Putze, se kterými si hosté poradili (první nad, druhý do zdi, třetí signál a střela Friče). V 66. min Zíb zakroutil svůj trestňák do brány, Ševčík vyrazil na rohový kop. Minutu nato jsme nechali odcentrovat Krause a Robert "Bax" Pečonka s velkou porcí štěstí srovnal skóre - 2:2. V 70. min to z velké dálky zkusil Madej a vypadalo to, že hosté budou mít navrch. Jenže za další dvě minuty se jako blesk z čistého nebe zjevil před Fajfrlíkem Putz, ale levačkou mu dal možnost vyniknout a skóre se nezměnilo ani po jeho dalších dvou rohových kopech. Až v 76. min jsme se dočkali třetí vedoucí branky, když Marek Mucha precizním centrem z trestňáku od lajny našel kštici kapitána Vítězslava Ocáska, který rozvlnil síť - 3:2. Utkání jsme chtěli dohrát s míčem pod kontrolou, jenže přišla 85. min a na první pohled jednoduchá situace - rohový kop v podání hostů. Těch proti nám za poslední tři zápasy kopali soupeři asi třicet, ale tentokrát kročehlavský hráč trefil přesně prostor, kde byli "všichni naši a nikdo od nich" a míč se od Putze odrazil přímo do sítě - 3:3. Času už moc nezbývalo, přesto jsme to ještě zkusili. Martin Nídr ale v 90. min z TK svou obávanou pravačkou poslal míč "jen centrem do vápna" místo přímého ohrožení hostující kasy a v nastavení Putz zamířil levačkou těsně vedle, a tak se body dělily. Stále tu ovšem byl penaltový rozstřel, který nás mohl vrátit na průběžnou druhou příčku v OP, a zatímco všichni naši střelci svou penaltu proměnili (Petr Putz, Matěj Vorlíček, David Frič, Jan Pergler), hostujícího Tomáše Krause hned v první sérii vychytal Patrik Ševčík a ve čtvrté zneškodnil i pokus Lukáše Zíba (4-2). Bonusový druhý bod tak zůstal doma.

Kročehlavy se dnes v Olovnici představily ve výborném světle. Tým plný mladíků vedený zkušeným kapitánem Janem Blandou, na hrotu "vyučujícím" Robertem Pečonkou a střeleckým rychlíkem Zdeňkem Matějkou má do budoucna velký potenciál, zaslouženě u nás bodoval a v jarní části OP může zajímavě míchat kartami na obou pólech tabulky. Nás může těšit návrat na průběžné 2. místo tabulky OP, ale máme přes sebou ještě dvě velké výzvy. Tou první bude v příštím kole utkání na Brandýsku, kde se představíme v neděli 5. listopadu už od 11:00! FK Brandýsek je tradičním účastníkem OP, který se každý rok umisťuje v TOP 5, a tak se můžeme těšit na další, doufejme, parádní podívanou z obou stran. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - SK Kročehlavy 4:3 np (2:1)

18. M. Mucha - 1:0

35. F. Madej (PK) - 1:1

38. M. Vorlíček - 2:1

67. R. Pečonka - 2:2

76. V. Ocásek - 3:2

86. vlastní - 3:3

D. Frič (rozhodující PK) - 4:3