Okresní přebor - 21. kolo - Pozdeň 1:6 Olovnice

Nabité sebevědomí z minulého kola jsme chtěli uplatnit v Pozdni a v 6. min se nám naskytla první velká příležitost v utkání, když Vorlíčkovu střelu k tyči s velkými obtížemi vyrazil brankář Košta na roh. Domácí se snažili odpovědět stejnou mincí, ale zakončení Petržílky v 10. min bylo nepřesné. V 11. min Putz při svém individuálním postupu na bránu udělal kličku gólmanovi a následně levačkou zavěsil - 0:1. Vedení nám však nevydrželo ani šest minut, neboť výborný rozhodčí Laštovička neváhal odpískat pokutový kop a pozdeňský kapitán Petr Štěpánek skóroval - 1:1. Ve 25. min Putz rychle rozehrál standardku a Frič pálil o nějaký ten metr nad. Pět minut nato náš nejlepší střelec Putz znovu ohrozil bránu domácích, ale gól z toho nebyl. 34. min a další faul na Vorlíčka, z uctivé vzdálenosti to zkusil Nídr, ale Košta byl připraven a držel pozdeňské akcie nad vodou. Ve 36. min se Štěpánek na hranici ofsajdu z první opřel do balónu, ten prosvištěl těsně nad břevnem. 40. min a zase faul od domácích, Frič rychle rozehrává a Putz trefuje přesně na zadní - 1:2. Domácí pomezní "LAIK" sice zvedá praporek, ale hlavní rozhodčí má celou situaci jako na talíři a branku správně uznává. V samotném závěru první půle Dominik Cvrček z boku jen těsně míjí domácí zařízení. Nástup do druhého dějství nám vyšel na výbornou, ve 46. min ještě Putz nechal vyniknout Koštu, avšak v 56. min se po rohu nejrychleji zorientoval Ondřej Hajný, který svým premiérovým gólem v letošní sezóně srazil Pozdeň na kolena - 1:3. Po třetím gólu domácí začali panikařit v zadních řadách a vědomi si své dvoubrankové ztráty se hnali za snížením. To se nekonalo a naopak z brejků se nám v poslední půlhodině naskytlo tolik šancí, že jsme pozdeňským mohli dát dalších šest gólů. V 59. min Putz trefuje jen dobře postaveného Koštu, v 60. min Adam David na zadní tyči domácí kasu o chlup minul. V 67. min Slavoj mohl snížit, ale trestný kop z rohu šestnáctky jsme si pohlídali. 71. min a Ocásek chytrou přihrávkou uvolnil Vorlíčka, ten chladnokrevně vyřešil svůj únik a zvýšil vedení - 1:4. Tentýž hráč v 76. min pálí jen do Košty a minutu nato ho nahrazuje Vojtěch Karlovský. V 80. min opět nesklapla domácí ofsajdová past, Putz přihrál Karlovskému, ten rovněž zaznamenal svůj první letošní gól v sezóně - 1:5. Doslova exhibiční závěr dokonávají nejprve znovu Karlovský, který v úniku bodlem pálí vedle, následně skóre uzavírá po přihrávce Putze (v utkání 2+2) v 90. min kapitán Vítězslav Ocásek - 1:6!

Dnes jsme dokonale využili absencí domácích, kterým chyběli hned tři klíčoví zadáci (Pavel Dlugi, Adam Sachl, Martin Štěpánek), výborně jsme vymazali útočné duo Jaroslav Petržílka - Petr Štěpánek a dobře jsme po obrátce vyřešili některé šance, díky čemuž jsme v Pozdni vyhráli před zápasem těžko představitelných 6:1. Pořád jsou to však jen tři body a nás čeká v sobotu 27. dubna od 14:00 VALNÁ HROMADA a především v neděli 28. dubna doma od 17:00 další těžký kalibr v podobě aspiranta na postup do I.B - Velkého Přítočna, vedeného od zimy novým trenérem Romanem Pavelcem. Přijďte fandit!

Slavoj Pozdeň - Sokol Olovnice 1:6 (1:2)

11. P. Putz - 0:1

18. P. Štěpánek (PK) - 1:1

40. P. Putz - 1:2

56. O. Hajný - 1:3

71. M. Vorlíček - 1:4

80. V. Karlovský - 1:5

90. V. Ocásek - 1:6